Jak działa switch sieciowy?

Jak działa switch sieciowy?

Switch sieciowy to urządzenie odpowiedzialne za zarządzanie ruchem pakietów w sieci lokalnej.

Czym jest switch sieciowy?


Switch 1GB przekazuje informacje z jednego urządzenia do drugiego. To sprawia, że nie trzeba ze sobą łączyć bezpośrednio większej liczby takich urządzeń. Żeby zrozumieć zasadę działania przełącznika sieciowego, trzeba najpierw zrozumieć, czym jest pakiet. Pakiet to mała porcja danych, która przesyłana jest z jednego urządzenia na drugie urządzenie.

Warto mieć na uwadze, że 64KB to maksymalny rozmiar takiego pakietu, jednak z reguły są one zdecydowanie mniejsze. Wybierając switch należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na liczbę portów. Jest to parametr podstawowy, jednak wybór jest dosyć duży. Dostępny jest switch 4 portowy, switch 8 portowy, a nawet switch 24 porty.

Przepustowość łączy


Dwa porty rezerwy zawsze jest warto zostawić i należy pamiętać o uwzględnieniu portu do komunikacji. Kolejny ważny parametr to przepustowość łączy. Szybkość 1Gbps powinna całkowicie wystarczyć do domowe użytku lub biurowej pracy. Switch sieciowy ze sklepu napad.pl powinien być również wydajny, ale ciężko odczytać to z samej specyfikacji. Obecnie nie występują już przełączniki, które nie są w stanie utrzymać pomiędzy dwoma użytkownikami maksymalnej prędkości połączenia. W domach jest coraz więcej urządzeń, które wymagają dostępu do sieci. To sprawia, że router może mieć za mało portów. Najlepiej doprowadzić przewód do każdego punktu dostępowego. Stosowanie switchy jest nieodzowne w przypadku dużych sieci. W takiej sytuacji to administrator zazwyczaj odpowiada za sieć i dobiera sprzęt. Dzięki temu można uniknąć problemów z siecią komputerową.