iPhone 13 Pro: najlepszy flagowiec roku 2021

iPhone 13 Pro: najlepszy flagowiec roku 2021

Mogą być kochane lub nienawidzone, ale nie ma roku mija bez dyskusji na temat nowych smartfonów Apple. Producent nie bał się użyć liczby 13 i chwała mu za to, ale czy fatalna liczba ma jakikolwiek wpływ na nowe urządzenia?

Zawsze trudniej jest mówić o iphone 13 pro niż o jakimkolwiek flagowcu z Androidem, ponieważ stawka jest tutaj wyższa, a to, co wydaje się oczywiste dla jednej grupy użytkowników, jest niezrozumiałe dla innej. Zacznijmy więc od porównania nowości z poprzednim modelem. Żelazne ulepszenia okazały się raczej ewolucyjne niż rewolucyjne. Aparaty w iphone 13 pro stały się ostrzejsze, obudowa zyskała zestaw kolorów odpowiednich do aktualnej linii Apple, a procesor został wzmocniony. Niewiele można powiedzieć o drobnych usprawnieniach w zakresie pojemności baterii czy jakości mikrofonu i głośników.

Szczerze mówiąc, iPhone 13 powinien był się nazywać 12S. Apple uznało jednak, że zmiany są wystarczające, aby uznać model za nowy, a nie ulepszony. By poznać szczegółowe parametry iphone 13 pro zapraszam na stronę ISpot, gdzie już niedługo produkt będzie gotowy do zakupu.

Zasadniczo mamy do czynienia z trzema kluczowymi zmianami. Są to całkowicie nowe aparaty w całej gamie, ulepszona wydajność energetyczna żelazka i ekrany o adaptacyjnej częstotliwości odświeżania w wersji Pro. Lista wydaje się nieistotna, jak na telefon za 100 tysięcy rubli. Ale gdy porównamy je z poprzednimi iPhone’ami, okaże się, o ile fajniejsze są nowe produkty.

Korzystanie z funkcji FaceTime na telefonie iPhone 13 PRO

Face Time został zauważalnie zaktualizowany. Usługa markowych rozmów wideo została wzbogacona o przydatne funkcje umożliwiające współpracę i wypoczynek w warunkach pandemii i odosobnienia. Dodano narzędzia do prowadzenia prezentacji i rozmów grupowych, możliwość udostępniania muzyki i wspólnego słuchania ulubionych utworów online, a dla użytkowników systemu Windows dostępna jest również wersja internetowa.

Dodany został tryb ostrości. Najprościej rzecz ujmując, jest to zestaw specjalnych profili, które odcinają „zbędne” powiadomienia i zmieniają tryb pracy urządzenia tak, aby łatwiej było skupić się na głównych czynnościach.

System powiadomień

W podobny sposób zmodernizowano system powiadomień – nauczył się on sortować powiadomienia przychodzące: te kluczowe będą pokazywane osobno, a te mniej istotne – w grupie, którą możesz przeglądać w czasie wolnym. Dodano możliwość szybkiego „wyciszania” powiadomień z określonych aplikacji przez 1 godzinę lub 24 godziny.

Producenci usprawnili działanie sieci neuronowych, ucząc ich rozpoznawania odręcznego tekstu bezpośrednio na urządzeniu (bez korzystania z chmury), określania kontekstu i opisywania zdjęć, lepiej szukać informacji w Internecie.
iphone 13 pro złoty gold

Ciekawy kolor i zmniejszone wycięcie w ekranie

Nowe obudowy w iphone 13 pro nie wyglądają dużo inaczej niż te z serii 12: nawet futerały i osłony ekranu (te z wycięciem wokół całego Face ID) są częściowo kompatybilne. Płaskie krawędzie, wycięcia na głośniki i mikrofony, błyszcząca powłoka logo – wszystko jest takie samo jak wcześniej. Schemat kolorów został zmieniony tak, aby pasował do reszty produktów Apple z serii 2021, przy czym seria Pro porzuca bogaty niebieski na rzecz błękitnego odcienia nieba.