iPhone 12 Mini: telefon z ekranem 5,4″ i procesorem A14 Bionic

iPhone 12 Mini: telefon z ekranem 5,4″ i procesorem A14 Bionic

iPhone 12 Mini to mniejsza wersja kultowego iPhone’a. Ten telefon jest dostępny w trzech różnych kolorach: złotym, srebrnym i grafitowym. Funkcje są takie same jak w przypadku większego telefonu, ale ten może być łatwiej używany z użyciem jednej dłoni.

Najważniejsze fakty o telefonie iPhone 12 Mini

iPhone 12 Mini to telefon o niewielkich rozmiarach, który umożliwia odbieranie i wykonywanie połączeń telefonicznych. Posiada również wiele innych funkcji, które są zaprojektowane tak, aby były łatwe w użyciu, takie jak polecenia głosowe i Siri. Czas pracy na baterii iPhone’a 12 Mini trwa do 18 godzin.

iPhone 12 Mini ma nowy układ scalony A14 Bionic, który jest szybszy o 70%. Ten chip nie tylko sprawia, że telefon działa szybciej i płynniej, ale ma również możliwości związane z AI. Jest używany do zadań takich jak rozpoznawanie twarzy i rozszerzona rzeczywistość.

iPhone 12 Mini jest dostępny w wariantach 64 GB, 128 GB i 256 GB. 64 GB może przechowywać około 16 filmów lub gier. 128 GB może przechowywać około 32 filmów lub gier. 256 GB może przechowywać około 64 filmów lub gier. Żywotność baterii pozwala nawet na 15 godzin ciągłego odtwarzania lub udostępniania wideo.

Aparat 12MP w iPhone 12 mini jest jedną z wyróżniających się funkcji, dając użytkownikowi więcej opcji niż poprzedni iPhone i inne telefony. Dzięki wielu obiektywom i aparatowi opartemu na sztucznej inteligenccji, ten telefon jest idealny do robienia zdjęć dużych grup lub krajobrazów.

Wyświetlacz, wymiary i waga iPhone’a 12 Mini

Najnowszy iPhone 12 Mini firmy Apple to smukłe, zgrabne i ultracienkie (7,4 mm) urządzenie z wyświetlaczem OLED Super retina XDR. Ekran ma rozmiar 5,4 cala (15,2 mm krótszy i 7,3 mm węższy niż iPhone 12) i waży zaledwie 135 gramów.

Ekrany telefonów komórkowych stają się coraz większe. 5,4-calowy ekran telefonu komórkowego jest wygodniejszy w użytkowaniu, zwłaszcza przy pisaniu SMS-ów, oglądaniu filmów i graniu w gry. Ludzie mówią, że nie czują, że muszą mrużyć oczy, aby zobaczyć, co jest w kątach ekranu. Wersja Mini iPhone’a 12 jest znacznie bardziej poręczna.

iPhone 12 Mini – żywotność baterii i ładowanie

iPhone 12 mini zapewnia do 15 godzin odtwarzania wideo. Mówi się, że jest to znaczna poprawa w stosunku do poprzednich modeli, które zostały skrytykowane za szybkie wyczerpywanie się baterii. Rzeczywisty czas pracy na baterii urządzeń mobilnych będzie prawdopodobnie niższy niż szacunkowe dane podane przez Apple, ale jedynie o kilka godzin. iPhone 12 mini może naładować się od 0 do 100% w 30 minut. Ma tryb turbo tak jak oryginalny model iPhone 12.

iPhone-12-mini

Końcowe przemyślenia na temat iPhone’a 12 Mini

iPhone 12 mini wydaje się być przeznaczony dla fanów małych telefonów i nie poświęca żadnych funkcji w porównaniu do pełnowymiarowego iPhone’a 12. To bardzo przystępny cenowo telefon dostępny np. tutaj, który nadal ma wysokiej klasy specyfikacje oryginalnego iPhone’a 12.

Czy warto go uaktualnić? To zależy, ale jedna rzecz zawsze pozostaje prawdą. Zaletą posiadania nowego iPhone’a jest to, że zawsze będzie on na bieżąco z najnowszymi i najciekawszymi funkcjami. Może robić świetne zdjęcia, ma mnóstwo aplikacji i jest doskonałym urządzeniem komunikacyjnym. Jest też wyposażony w najnowszą technologię i stale ulepszane oprogramowanie – teraz wspierane przez sztuczną inteligencję.