Zewnętrzna pamięć danych, czyli dyski NAS

dyski NAS

Zachowanie danych poza komputerem czy też tabletem, jest niezwykle użyteczne i wygodne. Coraz częściej używane są tak zwane serwery zewnętrzne, czyli dyski NAS. Korzystanie z nich nie jest skomplikowane ani też nie wymaga specjalnych umiejętności.

W jaki sposób rozpocząć używanie dysków NAS?

Serwery zewnętrzne nie wymagają specjalnych konfiguracji ani też dodatkowego sprzętu. Wystarczy dostęp do sieci WiFi. Połączyć się z nią można zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Dyski zewnętrzne posiadają własne oprogramowanie, co sprawia, że konfiguracja zajmuje tylko kilka chwil. Wybór odpowiedniego dysku NAS, zależy przede wszystkim od potrzeb osoby, która decyduje się na jego zakup. Głwównym kryterium doboru odpowiedniego dysku zewnętrznego, będzie przede wszystkim jego szybkość zapisywania danych. Na rynku dostępne są różnej szybkości dyski w odpowiednio dostosowanych cenach.

Zastosowanie dysków NAS

dyski NAS

Dyski zewnętrzne przeznaczone są zarówno dla osób prywatnych jak i dla dużych firm. Niewątpliwie dużą zaletą serwerów zewnętrznych, jest możliwość dostępu do danych przez więcej niż jedną osobę. Warunkiem takiego korzystania jest jednak podpięcie do tej samej sieci WiFi przez wszystkich użytkowników. Sposób przechowywania danych to inaczej trzymanie w chmurze. Przedmiotem takiego zapisu mogą być zdjęcia, filmy, różnego rodzaju pliki. Dyski NAS (https://www.sferis.pl/dyski-nas-2899) nie mają dużych gabarytów, przez co z łatwością można nosić je przy sobie- na spotkania biznesowe a także rodzinne. 

Dodatkowe funkcje serwerów zewnętrznych

W bogatej ofercie sprzedażowej można znaleźć dyski NAS o różnych właściwościach. Niektóre z nich posiadają, chociażby system antywirusowy, który zabezpieczy dane przed ich usunięciem i uszkodzeniem. Zdecydowanie się na tego typu dodatkowe rozwiązanie skutkuje dodatkowym bezpieczeństwem. Najczęściej z takiego rozwiązania korzystają firmy. Można również zakupić serwer zewnętrzny sterowany zdalnie, co nie wiąże się dodatkowo z posiadaniem specjalnego oprogramowania na tablecie lub smartfonie.