Tusze oryginalne i ich zamienniki – wady i zalety obu rozwiązań

Jeśli problemem nie są pieniądze, to najlepiej byłoby używać wyłącznie oryginalnych materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących. Niestety ich cena potrafi być naprawdę wysoka. Sposobem na zredukowanie ponoszonych kosztów jest postawienie na zamienniki. Pomimo wielu zalet rozwiązanie to nie jest pozbawione wad. Przed podjęciem decyzji, należy dobrze ją przemyśleć.

Zalety i wady oryginalnych tuszów hp f2420

Oryginalne tusze hp f2420 są idealnie dopasowane do posiadanego modelu urządzenia drukującego. Nie ma żadnych problemów z wymianą wkładów ani z ich niezawodnością. Na ich korzyść przemawia to, że dają lepsze i bardziej wyraziste wydruki. Jeśli ktoś drukuje kolorowe obrazy i fotografie, to najlepsza jakość uzyska, stosując oryginalne tusze. Ich wybór uznawany jest także za bardziej zdrowy i ekologiczny niż zamienników. Największą ich wadą jest wysoka cena. Nierzadko jest tak, że bardziej opłacalne będzie dołożenie pieniędzy i kupienie nowego urządzenia niż wymiana oryginalnych tuszów.

A jak to wygląda w przypadku zamienników?

Niezaprzeczalną zaletą zamienników jest ich przystępna cena. Pod dużym znakiem zapytania stoi jednak jakość wydruków i wydajność samych wkładów. Istnieje też ryzyko uszkodzenia urządzenia czy niezadziałania tuszu. Może okazać się, że dany wkład jest niekompatybilny z posiadanym urządzeniem drukującym i pieniądze będą wyrzucone w błoto. Kolejną kwestią jest ryzyko utraty gwarancji na drukarkę. Jeśli jednak zamienniki są ze sprawdzonego źródła i od renomowanego producenta, to można je wypróbować. Lepszej jakości druk i dłuższą eksploatację zapewniają jednak oryginalne tusze.