Komputery all in one – świetny wybór do firmy

Podstawą funkcjonowania każdej formy jest między innymi sprzęt komputerowy, a przedsiębiorstwa powinny zainwestować w najlepsze i nowocześniejsze rozwiązania, które nie tylko będą charakteryzować się wygodą i wysoką ergonomią pracy, ale będą też wyróżniać się pod względem designu, gdyż używany w danej firmie sprzęt komputerowy jest jej wizytówką zarówno w oczach pracowników, jak i przede wszystkim klientów i kontrahentów. Dlatego też wielką popularnością cieszą się w formach komputery all in one.

Komputery all in one – czym są?

Komputery takie są maszynami stacjonarnymi, w których zastosowano ciekawe rozwiązanie pozwalające na pomieszczenie wszystkich podzespołów w tej samej obudowie, która pełni również i funkcje monitora.

Rozwiązanie takie sprawia, że tym sposobem uzyskuje się wiele dodatkowego miejsca, gdyż nie ma tak znienawidzonej przez wielu pracowników wieży, przez którą często brak im pod biurkiem miejsca na nogi lub która odbiera im tak cenną powierzchnię roboczą na biurku.

Komputery all in one a cechy wyjątkowo przydatne w firmach

Poza brakiem obecności wieży, komputery all in one posiadają też wiele innych cech o wiele ważniejszych dla form, niż tylko zajmowanie mniejszej ilości miejsca.

Komputery te przede wszystkim posiadają duże matryce, co w formach jest szczególnie ważne i umożliwia wygodne przeglądanie dokumentów bez konieczności ich uporczywego przewijania, a do tego praca w narzędziach takich, jak bazy danych czy arkusze kalkulacyjne staje się przyjemnością.

Cechą przemawiającą za ich zakupem jest też łatwy dostęp do wszystkich portów i wejść, gdyż umieszczone są one na obudowie, a więc i są łatwo dostępne i od razu gotowe do tego, by z nich korzystać. Dodatkowo design większości komputerów all in one jest niezwykle gustowny, wręcz futurystyczny.

Komputery te jednak mają jedną wadę, którą jest ograniczony zakres tego, co można samodzielnie zrobić pod ich maską – nie da się ich łatwo rozbudować czy dołożyć dodatkowych podzespołów, jednak oczywiście nie ma problemów z ich naprawą w serwisie i czynnościami związanymi z konserwacją.