Listwy elektroinstalacyjne – idealne ukrycie kabli elektroinstalacji

Instalowanie systemów zabezpieczeń czy też monitoringu to rozprowadzenie kabli po całym budynku. Widok kabli jakiejkolwiek elektro instalacji nie przysparza pomieszczeniom urody. Ponadto nieujarzmione kable się plączą, można o nie zawadzić nogą, czasami są niebezpieczne.

Pomocne są korytka

W przypadku pomieszczeń, w których ich estetyka nie jest tak ważna lub w przypadku miejsc znajdujących się na zewnątrz. przy przytwierdzaniu kabli do powierzchni pomocne może być korytko kablowe. Przy pomocy licznych korytek kablowych. przeciągane kable, danej instalacji, są idealnie przytwierdzone do powierzchni, nie wiszą, nie urywają się, są uporządkowane. Jednak by tak było w rzeczywistości korytka kablowe muszą być odpowiednio przytwierdzone. Najczęściej więc przykręca się je za pomocą małych wkrętów lub śrubek. Można tez je przykleić, specjalnym klejem, ale przedtem trzeba idealnie przeczyścić daną powierzchnię.

Jak ukryć kable w pomieszczeniach?

W miejscach gdzie wiszące kable będą zaburzyć estetykę wykorzystuje się specjalne listwy, które takie kable ukrywają w sobie. Listwy elektroinstalacyjne przytwierdza się przy pomocy śrubek lub kleju do danej powierzchni a w ich wnętrze wprowadza się kable danej instalacji.
Najbardziej popularne są listwy elektroinstalacyjne w kolorze białym,
Funkcję takich listew bardzo często spełniają listwy przypodłogowe. Zainstalowane na podłodze przy ścianie najczęściej występują w kolorach podłogi i idealnie kryją wszelkiego rodzaju kable każdej elektro instalacji.