Na jakie parametry zwrócić uwagę, wybierając deskorolki elektryczne?

W ostatnim czasie jest bardzo duża moda na deskorolki elektryczne, dlatego też na półkach sklepowych można znaleźć wiele ciekawych modeli. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, na które parametry warto zwracać szczególną uwagę przy zakupach.

Pojemność akumulatora i moc

Jeżeli chodzi o pojemność akumulatora, to jak łatwo się domyślić im będzie ona większa, tym lepiej. Pojemność akumulatora ma największy wpływ na długość przejażdżki. W przypadku mocy panuje bardzo podobna zasada. Im większą moc posiada deskorolka elektryczna, tym ma więcej do zaoferowania. Tańsze modele zazwyczaj posiadają słabsze jakościowo silniki, dlatego też można poruszać się na nich z niewielką prędkością.

Jaka prędkość?

Dla wielu osób jednym z najważniejszych parametrów deskorolek elektrycznych jest oczywiście prędkość. Przy tańszych modelach można poruszać się jedynie z prędkością kilkunastu kilometrów na godzinę. Najlepsze modele są z kolei w stanie zaoferować maksymalną prędkość od 50 do 60 kilometrów na godzinę. Pamiętać należy jednak o tym, że przy większej prędkością są nie tylko lepsze emocje, ale również bardziej bolesne upadki.

Obciążenie maksymalne

Osoby, które poszukują deskorolki elektrycznej dla dziecka powinny zwracać uwagę także na maksymalne obciążenie. Deskorolka elektryczna dla dzieci, jak powszechnie wiadomo nie jest przeznaczona dla osób dorosłych, dlatego też trzeba uważać, aby nie doszło do awarii. Pod uwagę należy wziąć również jakość wykonania poszczególnych elementów. Dobra deskorolka elektryczna powinna być stabilna i solidna.