Jak właściwie zabezpieczyć budynki?

W systemach alarmowych, które mają zapewnić zwiększenie bezpieczeństwa budynków, mogą być stosowane czujniki ochrony obwodowej. Takie czujniki doskonale nadają się do systemów bezpieczeństwa tworzonych w domach.

Jakie czujniki mogą być wykorzystywane?
Do najbardziej popularnych czujników stosowanych w systemach alarmowych zaliczają się czujniki magnetyczne. Tego typu czujniki pozwalają na wykrywanie prób otwarcia zabezpieczonych:
– drzwi
– okien
– bram.
Często kontaktrony są w systemach łączone również z czujkami wibracyjnymi. Takie czujki działają na wstrząsy spowodowane próbami przełamania zamków czy siłowego wdarcia się przez drzwi. Natomiast w kontaktronach wykorzystywana jest metoda przerwania systemu, jak sposób wykrywania próby dostania się do budynku.

Kiedy warto zamontować kontaktrony?
Najczęściej z kontaktronów korzysta się w oknach i drzwiach zewnętrznych. Jednak mogą być one montowane również na dachach czy w drzwiczkach meblowych. Zawsze można zdecydować się na taki montaż tego typu czujników, który spowoduje, że nie będą one widoczne przy zamkniętych oknach czy drzwiach.
Nie bez znaczenia jest to, że kontaktrony są kompatybilne niemal z każdym systemem alarmowym. Dodatkowo można takie systemy w dość łatwy sposób rozbudowywać, co pozwala dopasować je do zmieniających się potrzeb. Zamontować można je nie tylko przy standardowych, ale również uchylnych oknach, które często stosowane są choćby na poddaszach.