Jak korzystać ze smartfona aby oszczędzać baterie

Wiecznie rozładowane baterie do telefonów są zmorą wielu ludzi, dlatego też warto dowiedzieć się w jaki sposób, można ograniczyć zużywanie energii. Nowoczesne smartfony są coraz potężniejsze i mają coraz więcej funkcjonalności, które do prawidłowego działania potrzebują dużej ilości energii.

Cenne wskazówki

Pozostawione „w tle” aplikacje są zamrożone, dlatego też nie zużywają one energii. Wszystkie dane w tym przypadku przechowywane są w pamięci RAM. Jest to najprostszy sposób, aby nie obciążać układu CPU telefonu. Więcej energii traci się na włączaniu/wyłączaniu często użytkowanych aplikacji, dlatego też warto skorzystać z zamrożenia. Uważać należy jedynie na te aplikacje, które korzystają z modułów GPS i Wi-Fi. Dobrym pomysłem jest systematyczne formatowanie telefonu i usuwanie wszelkich niepotrzebnych aplikacji, które pobierają energię.

Wymiana baterii

Niestety nie ma żadnego sposobu na to, aby naprawić uszkodzone baterie do telefonów, dlatego też jedynym ratunkiem jest ich wymiana. Tutaj z pomocą przychodzi profesjonalny sklep z bateriami do telefonów, gdzie można kupić wszelkie niezbędne akcesoria. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie w każdym telefonie można wymienić baterie. Przy wymianie należy dokładnie zapoznać się z gwarancją. Przy ingerencji w telefon można niestety stracić gwarancją na sprzęt. Jeżeli nie wiemy jak wymienić bezpiecznie baterie, to warto odwiedzić sklep z bateriami do telefonów i skorzystać z fachowej pomocy.