Jak działa czytnik kart magnetycznych?

Czytnik kart magnetycznych jest rozwiązaniem, które obecnie stało się standardem w takich branżach jak gastronomia. Urządzenie wykorzystywane jest także w różnego rodzaju punktach obsługi klienta. Firmy, które chcą być konkurencyjne powinny zainwestować w czytnik kart magnetycznych.

Jak działa czytnik kart magnetycznych?

Pracownik musi przeciągnąć albo przyłożyć kartę do urządzenia. W tym momencie właściwy wygnał przesyłany jest do komputera, który zidentyfikuje daną osobę. Dopiero, gdy zostanie dokonane pozytywne rozpoznanie, komputer odeśle potwierdzającą identyfikację do czytnika. Dane następnie są automatycznie zapisane w dzienniku pracy pracownika.

Co jeszcze warto wiedzieć o czytniku kart magnetycznych?

Warto jeszcze zaznaczyć, że w przypadku, gdy czytnik jest właściwie podłączone ze zworami magnetycznymi, pozytywna weryfikacja umożliwi otwarcie zablokowanych wcześniej drzwi. Należy mieć świadomość, że w obecnych czasach kontrola dostępu jest bardzo ważnym aspektem. Firmy bowiem coraz częściej decydują się na przechowywanie w swoich siedzibach czy budynkach dane, które nie mogą być udostępniane osobom niepowołanym. Oznacza to, że wszystkie pomieszczenia, w których znajduje się serwerownia czy archiwum, muszą być strzeżone na najwyższym możliwym poziomie. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że zaczynając pracę w nowej firmie, otrzyma kartę magnetyczną, która będzie upoważniała do wejścia do miejsc, które będą niezbędne do wykonywania codziennych obowiązków.