Czy warto kupić laptop poleasingowy HP?

Trzeba wiedzieć, że producenci komputerów wypuszczają na rynek dwa typy laptopów. Pierwsze przeznaczone są na rynek konsumencki. Drugie natomiast na rynek biznesowy. Jak można się domyśleć te drugie charakteryzują się dużo lepszą jakością. Warto zatem taki laptop zakupić. Co ważne, jego cena nie musi być wysoka.

Laptopy poleasingowe
Sposobem za zakup laptopa z linii biznesowej w bardzo atrakcyjnej cenie jest zakup laptopa poleasingowego. Duże firmy bardzo często zamiast kupować laptopy biorą je w leasing. Po zakończeniu umowy leasingowej, która zwykle trwa 2-3 lata laptopy te trafiają do sprzedaży. Jest to okazja do zakupu bardzo dobrego komputera w bardzo dobrej cenie.

Jakość i wydajność
Fakt, że laptopy poleasingowe HP (sprawdź ofertę Pro4it) to komputery używane wcale nie oznacza, że jest to sprzęt słaby. Jak wspomniano są to komputery z linii biznes. Dlatego cechuje je dużo lepsza jakość i wydajność w porównaniu z laptopami konsumenckimi. Używany laptop poleasingowy może być zatem komputerem o takiej samej lub lepszej jakości niż nowy laptop konsumencki, a jednocześnie w takiej samej lub nawet niższej cenie.

Bezpieczeństwo i żywotność
Warto także zwrócić uwagę na to, że większość dużych przedsiębiorstw dba o bezpieczeństwo swoich komputerów. Oznacza to, że instalowane są na nim zaawansowane programy antywirusowe. Kupując zatem laptop poleasingowy można mieć pewność, że jest on wolny od wirusów. Komputery firmowe często są także systematycznie serwisowane. Oznacza to, że po zakupie takiego laptopa można mieć pewność, że posłuży on nam jeszcze przez lata. Warto jednak kupować takie komputery dobrej marki, np. niech będą to laptopy poleasingowe HP.

Comments are closed.