Podkładki pod myszy z ładowarką

podkładka pod mysz

Urządzenia przeznaczone do grania stanowią coraz większy segment rynku, gdyż oferują najlepsze parametry i najbardziej zaawansowaną funkcjonalność ze wszystkich dostępnych na rynku akcesoriów. W pogoni za wydajnością wymagającą dużych mocy obliczeniowych i coraz powszechniejszemu podświetleniu komponentów, niemal oczywiste było wykorzystywanie kabli USB, które zapewniały nie tylko szynę komunikacyjną, ale także odpowiednią ilość zasilania. Pojawiały się próby wykorzystania technologii bezprzewodowej, która w przypadku standardowych myszek i klawiatur ma się świetnie, jednak w przypadku bezkompromisowych osiągów sprzętu dla graczy nie miała szans na szerszą popularyzację. Codzienne ładowanie, zbyt duże opóźnienia i co gorsza możliwość utraty zasilania w kluczowym momencie skutecznie odwróciły producentów od stosowania tego typu rozwiązań. Jak w tym względzie wypadają podkładki pod myszy?

Zasady działania i korzystania

podkładka pod mysz

Wydawało się, że w obliczu tak istotnych dolegliwości nie doczekamy się już nigdy bezprzewodowych myszek dla graczy, jednak remedium okazały się podkładki pod myszy z wbudowaną ładowarką. Całość działa dokładnie tak samo jak w przypadku ładowarek bezprzewodowych do telefonów komórkowych, czyli bazuje na indukcji elektromagnetycznej. Myszka znajdująca się na podkładce jest nieustannie ładowana, dzięki czemu nigdy nie nastąpi sytuacja, w której rozładuje się ona w trakcie pracy. Oczywiście konsekwencją takiego działania jest fakt, że sama podkładka musi zostać podłączona do zasilania, jednak niekoniecznie bezpośrednio do komputera. Wydaje się to niewielkim kosztem, szczególnie ze względu na to, że dodatkowy kabel nie był problemem sam w sobie, ale fakt, że w trakcie intensywnych ruchów myszką potrafił się zaplątać w najmniej oczekiwanym momencie. Kabel od podkładki można wygodnie poprowadzić tak, aby nigdy nie wchodził w drogę i nie utrudniał korzystania z komputera.

Na dokładkę pozostaje ulubiony smaczek wszystkich graczy, czyli podświetlenie RGB. Podkładka z własnym zasilaniem okazała się kolejnym oczywistym akcesorium, które zyskało diody ze zmiennym kolorem. Podkładki pod myszy z ładowarką indukcyjną są nie tylko praktyczne, ale pozwalają również na dodatkowe upiększenie stanowiska gracza.