Komputery stacjonarne All in One

W większości przypadków komputer stacjonarny stanowi tylko jednostkę centralną i obliczeniową, a do pełnego zestawu potrzebny jest jeszcze monitor, wygodna klawiatura i myszka. Czasami to dobry monitor – albo nawet dwa monitory – o dużej przekątnej i wysokiej rozdzielczości, mogą decydować o efektywnej i ergonomicznej pracy. Istnieje jednak grupa komputerów przeznaczonych do biur, sklepów czy instytucji, tak zwane komputery stacjonarne All in One.

Charakterystyka komputerów All in One

Jak nazwa wskazuje, głównym zamierzeniem jest stworzenie niewielkiego komputera zawierającego wszystkie niezbędne elementy do pracy w jednej obudowie, czyli razem z monitorem, myszką i klawiaturą. W stosunku do laptopów główną różnicą jest rozmiar ekranu, liczba wejść i wyjść, a także moc obliczeniowa i możliwości rozbudowy. Prawdopodobnie najpopularniejszym urządzeniem tego typu iMac firmy Apple, który znajduje się na biurkach wielu profesjonalistów na całym świecie. Ze względu na cenę i system operacyjny nie spotkamy go zbyt często w Polsce, jednak nie oznacza to, że również na naszym rynku nie znajdziemy komputerów stacjonarnych All in One.

Kompaktowa budowa

Komputer All in One

Komputery stacjonarne All in One zajmują znacząco mniej miejsca na stanowisku komputerowym. W wyniku zastosowania elementów montowanych w laptopach cechują się one wyższą efektywnością energetyczną oraz mniejszą emisją ciepła. Kompaktowa budowa sprzętu sprawia, że w każdym momencie można go przenieść w inne miejsce lub zabrać w podróż. Firmy często zmieniające konfigurację biurek, podobnie jak sklepy czy instytucje korzystają z faktu, że przeważnie wymagają one jedynie kabla zasilającego w nowym miejscu pracy i można to zrobić minimalnym nakładem czasu i kosztów.

Podobnie jak w przypadku laptopów, producenci oferują wiele wariantów komputerów stacjonarny o bardzo zbliżonej nazwie, które mogą znacząco różnić się wyposażeniem i ceną. Przed zakupem warto więc dokładnie sprawdzić, czy jest to faktycznie model, który spełnia wszystkie nasze wymagania i dokładnie wpasowuje się w specyfikację wymaganą dla danego stanowiska.

Comments are closed.